fbpx

nowoczesna
GINEKOLOGIA
ESTETYCZNA

Laser ginekologiczny

UDANE ŻYCIE SEKSUALNE

By życie intymne było udane wpierw musimy nauczyć się cieszyć własnym ciałem co w wielu przypadkach wywołuje konieczność eliminacji drobnych defektów natury anatomiczno-fizjologicznej.

Niektóre defekty istnieją od urodzenia, inne wywołane są menopauzą i starzeniem organizmu czy przebytymi porodami.

Zachodzące zmiany nie tylko utrudniają kontakty intymne i zmniejszają poziom satysfakcji seksualnej,ale często mają negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie, tak jak jest to w przypadku wystąpienia objawów nietrzymania moczu.

Pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu
po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa oraz na podstawie aktualnego wyniku badania cytologicznego. Zabieg nie wymaga znieczulenia, rekonwalescencji oraz hospitalizacji

Laser wyposażony jest
w specjalną głowicę ze skanerem. Głowica ta jest wprowadzana do pochwy. Jej działanie polega na generowaniu fototermicznej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. W efekcie końcowym dochodzi do zwiększenia napięcia i elastyczności tkanek podanych zabiegowi oraz zmniejszenia obwodu pochwy, a także redukcji objawów nietrzymania moczu. Po około miesiącu pojawiają się widoczne efekty zabiegu – pochwa staje się ujędrniona i bardziej nawilżona.

Zabiegi rewitalizacji pochwy oraz korekty budowy anatomicznej wykonywane
za pomocą lasera.

Ta nieinwazyjna, niechirurgiczna, bezpieczna i bezbolesna procedura medyczna prowadzi do obkurczenia i odbudowy błony śluzowej pochwy, zmniejszenia obwodu pochwy oraz wzrostu jej elastyczności i nawilżenia.
Zabieg ten znacznie poprawia samopoczucie, jakość i komfort życia seksualnego obu partnerów oraz niweluje niedogodności związane, na przykład z uprawianiem sportu, częstymi zakażeniami okolic intymnychczy nietrzymaniem moczu.

PLASTYKA WARG SROMOWYCH

Ciąża to niezwykły okres w życiu każdej kobiety, jednak zwiększona produkcja hormonów żeńskich może pozostawić ślady nie tylko w postaci przyrostu masy ciała czy rozstępów skórnych. W trakcie porodu dojść może do zmian w obrębie krocza i pochwy, w tym do deformacji warg sromowych. Ich przerost może być spowodowany znacznym przyrostem masy ciała lub wynika z uwarunkowań genetycznych.

Deformacje i asymetryczność warg sromowych mogą być również spowodowane naturalnym procesem starzenia organizmu. Niezadowolenie
z kształtu i rozmiaru warg sromowych jest często przyczyną zaburzeń seksualnych. Nieprawidłowości wynikające ze złej anatomii tego narządu nie tylko wpływają na stan psychiczny, ale także mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem (noszenie bielizny, stroju kąpielowego), jak również uprawianiem niektórych sportów np. jazda konna, jazda na rowerze.

Pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa dotyczącej stanu zdrowia pacjentki oraz jej historii chorobowej. W przypadku utraty jędrności warg sromowych wykonuje się zabieg z wykorzystaniem skanera frakcyjnego. Jego działanie polega na skracaniu włókien kolagenowych oraz stymulacji produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.

W wyniku przeprowadzonego zabiegu, tkanka skórna jest zagęszczona i ujędrniona. Przebieg zabiegu jest taki sam jak w przypadku leczenia nietrzymania moczu, jednak tutaj działamy
w obszarze zewnętrznym.

Labioplastyka z wykorzystaniem lasera  zalecana jest u pacjentek z deformacją, hipertrofią lub asymetrią warg sromowych. Stymulując neokolagenozę, wiązka laserowa zwiększa gęstość i elastyczność tkanek, a także modeluje ich kształt. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a okres rehabilitacji trwa do 1 miesiąca.

Bezpieczne i precyzyjne procedury medyczne z wykorzystaniem lasera  pozwalają na przeprowadzenie korekty wielkości, kształtu i estetyki warg sromowych, tym samym zwiększając komfort sfery psychicznej i fizycznej pacjentki pozytywnie wpływa na jej kontakty intymne oraz jakość życia codziennego.

NIETRZYMANIE MOCZU

Nietrzymanie moczu to powszechny problem społeczny. Ostatnie badania wskazują, iż częstość występowania NTM wśród kobiet około 20. roku życia jest na poziomie 10%, a na tę przypadłość cierpi około 39% kobiet w wieku ponad 70 lat. Częstość występowania codziennych incydentów nietrzymania moczu wynosi od 5% do 15% (wzrost do ponad 15% u kobiet powyżej 70. roku życia). Ta wstydliwa choroba to w dużej mierze przypadków skutek wahań hormonalnych jakich doświadczają kobiety w trakcie ciąży, porodu czy procesu starzenia, w tym klimakterium.

Pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa oraz na podstawie aktualnego wyniku badania cytologicznego. Zabieg nie wymaga znieczulenia, rekonwalescencji oraz hospitalizacji.

Leczenie atrofii
pochwy i wysiłkowego nietrzymania moczu,
z wykorzystaniem lasera to bezpieczny, pozwalający na pełną kontrolę zabieg. Podczas zabiegu do wnętrza pochwy za pomocą prowadnicy wprowadzana jest specjalna głowica, wyposażona w skaner, która w sposób kontrolowany wykonuje szereg kolumn ablacyjnych, doprowadzając do punktowych uszkodzeń błony. Stymuluje to fibroblasty do odbudowy włókien kolagenowych, a w efekcie końcowym prowadzi do regeneracji śluzówki pochwy oraz okolic cewki moczowej. Po około miesiącu pojawiają się widoczne efekty zabiegu – pochwa staje się ujędrniona i bardziej nawilżona.

Nieinwazyjna, niechirurgiczna, bezpieczna
i bezbolesna procedura medyczna
z wykorzystaniem lasera  prowadzi do zmniejszenia wiotkości śluzówki pochwy, zwiększenia napięcia tkanek, podwyższa elastyczność i stopień nawilżenia błony śluzowej pochwy, eliminuje objawy zespołu rozluźnienia pochwy oraz nietrzymania moczu.

MENOPAUZA

Menopauza to szczególny rozdział, który zapisuje się na kartach kobiecości. Seksualność kobiety przybiera wówczas nieco inne oblicze. Merytoryczne przygotowanie, wsparcie i pozytywne nastawienie psychiczne do rezultatów jakie może przynieść zastosowanie nieinwazyjnych procedur ginekologii estetycznej przynosi wspaniałe rezultaty, które przywracają dawną intensywność doznań erotycznych.

Pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa oraz na podstawie aktualnego wyniku badania cytologicznego. Zabieg nie
wymaga znieczulenia, rekonwalescencji
oraz hospitalizacji. Laser  wyposażony jest w specjalną głowicę ze skanerem. Głowica ta jest wprowadzana do pochwy. Jej działanie polega na generowaniu fototermicznej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych.

W efekcie końcowym prowadzi do zwiększenia napięcia i elastyczności tkanek podanych zabiegowi oraz zmniejszenia obwodu pochwy, a także redukcji objawów nietrzymania moczu. Po około miesiącu pojawiają się widoczne efekty zabiegu
– pochwa staje się ujędrniona i bardziej nawilżona.

Zabiegi rewitalizacji pochwy oraz korekty budowy anatomicznej wykonywane
za pomocą lasera.
Ta nieinwazyjna, niechirurgiczna, bezpieczna
i bezbolesna procedura medyczna prowadzi do obkurczenia i odbudowy błony śluzowej pochwy, zmniejszenia obwodu pochwy oraz wzrostu jej elastyczności i nawilżenia.

Zabieg ten znacznie poprawia samopoczucie, jakość i komfort życia seksualnego obu partnerów oraz niweluje niedogodności związane, na przykład z uprawianiem sportu, częstymi zakażeniami okolic intymnych czy nietrzymaniem moczu.